Bergen op Zoom, 22 april 2008
Aan het College van Burgemeester en Wethouders
der Gemeente Bergen op Zoom
Postbus 35
4600 AA Bergen op Zoom
Betreft: artikel 39 vraag, lijst met monumentale bomen, ons kenmerk LK/80045
Geacht College,
Dank voor uw reactie (uw kenmerk U08-006665) op mijn brief LK/80029 inzake de lijst met monumentale bomen. Wat de BSD-fractie in uw brief bevreemdt is: “Voorts wordt de eigenaar om toestemming gevraagd”. Nergens in de door de gemeenteraad vastgestelde procedure ter plaatsing van een boom op de monumentenlijst is het ‘toestemming vragen’ opgenomen.
De BSD-fractie vindt het onjuist dat dit ‘toestemming vragen’ een onderdeel is van de procedure. Het dienen de bijzondere kwaliteiten van de boom te zijn die tot het besluit tot plaatsing van een boom op de lijst met monumentale bomen leiden.
Hier dient naar mijn gevoel het algemeen belang tot behoud van een natuurlijk monument bepalend te zijn, net als dat bij andere monumenten het geval is, en niet het private belang van een toevallige eigenaar.
Op basis van welk raadsbesluit of welke raadsuitspraak is uw college van mening dat het ‘toestemming vragen’ een onderdeel is/geworden van de procedure tot opname van een boom op de lijst van monumentale bomen?
Graag schriftelijk antwoord.
Met vriendelijke groet,
Louis van der Kallen